09.09.2015

Petinfo Dergisi: Pet Pazarı Röportajı

Bavet İlaç’ın pet sektöründeki konumu hakkında bilgi verir misiniz?

Geçtiğimiz 10 yıllık dönemde evlerimizde baktığımız evcil hayvan sayısında ciddi bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Bavet İlaç bu alanda öncü bir kuruluştur, çünkü sadece kar kaygısı ile değil ihtiyaca yönelik olarak pet veteriner kliniklerinin ve hayvan sahiplerinin ihtiyaçlarını her zaman göz önünde bulundurarak ürün portfolyomuzu sürekli geliştirdik.

Pet alanda ön planda olduğumuzu söyleyebiliriz, mevcut veteriner ilaç ürünleri yanı sıra kedi ve köpekler için hayvan refahını ön planda tutan ve daha keyifli bir kedi, köpek ve sahibi ilişkisini desteklemeye yönelik bulunan yem katkı ürünlerimiz beğeni ile kullanılmakta olup bu alanda daha fazla çeşit ile evdeki dostlarımızı ve dolayısı ile insanları mutlu etmeyi amaçlıyoruz.

Bavet ürünlerin veteriner hekimler tarafından tercih edilme sebepleri nelerdir?

Ürünlerimizin veteriner hekimler tarafından tercih edilmesinde pek çok neden bulunmaktadır, bunların başında ürün kalitesi, yaygın satış ağı ve teknik destek yanı sıra veteriner kliniklerin ihtiyaçlarına yönelik ürün çeşitliliğinin bulunması ön plana çıkmaktadır.

Bizlerde evimizde veya bahçemizde kedi, köpek, kuş gibi pet hayvanları besliyoruz ve onların evlerimizde bir birey olduğunu biliyor bu nedenlede gerekli ilgiyi çalışma hayatımızda da eksiksiz bir şekilde gösteriyoruz.

Veteriner pet sektöründe Bavet’in yeni girişimleri olacak mı?

Kısa bir süre önce veteriner hekimler için Atopic dermatit tedavisinde oldukça etkili bir ürünümüzü piyasaya sürdük, uzmanlardan beğeni alan bu ürünü Türkiye’de ilk kez piyasaya sunmaktan ötürü oldukça mutluyuz.

Çok yakında kedi ve köpeklerimiz ile veteriner hekimleri ve hasta sahiplerini çok mutlu edecek yeni beslenme ürünlerimizi piyasaya arz edeceğiz.

Veteriner pet sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz, değerlendirir misiniz?

Veteriner pet sektörü oldukça profesyonel ve dinamik bir yapıya sahip, her ne kadar gelişme ağır şekillensede biz bu alanda meydana gelen olumlu ilerlemeyi çok net bir şekilde görüyor ve destekliyoruz.

©2015- Bavet Tüm Hakları Saklıdır.
TTR BİLİŞİM