V.Veteriner Doğum ve Jinekoloji Kongresi’ne Bavet İlaç A. Ş. olarak platin sponsor olmaktan dolayı son derece mutlu olduğumuzu ve bu durumun bizi gururlandırdığını belirtmek isteriz.

Ulusal düzeyde bu tür organizasyonlar, akademisyenler ile sahada serbest olarak çalışan ya da işletmelerde veteriner hekimlik yapan meslektaşlarımız arasında köprü vazifesi yapmaktadır. Sahada ya da işletmelerde yoğun bir tempo ile çalışan meslektaşlarımız, bu tür organizasyonlarda kendilerini yenileme fırsatı bulmakta ve yerli ya da yabancı akademisyenlerimizin sunumlarıyla mesleklerine değer katmaktadırlar. Yine bu tür organizasyonlar, ülkenin farklı yerlerinden gelen veteriner hekimleri birleştirmekte,  bu vesileyle eski dostluklar tekrar tazelenmekte ya da yeni arkadaşlıklar kurulmaktadır.

Bavet ilaç A. Ş. olarak, 2013 yılı içerisinde çok sayıda kongre ve sempozyuma (Ayak Hastalıkları Sempozyumu, Klivet Kardiyoloji Semineri, Koyun ve Keçi Sağlığı Sempozyumu, Veteriner İç Hastalıları Kongresi, Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi, Suni Tohumlama Kongresi, 8. KHVHD Kongresi) en üst seviyede destek verdik ve kongrelere desteklerimiz artarak devam edecektir.

Sahadan gelen veteriner hekimlerin ilgisini çeken ya da onlara yönelik olan kongreler, bizim gibi firmaların da dikkatini çekmektedir. Nitekim V. Veteriner Doğum ve Jinekoloji Kongresi bu tür talepleri üst düzeyde karşılamıştır. Bavet İlaç  A. Ş. olarak bu tür organizasyonların, saha hekimliğine katkı sağlayacak şekilde, artarak devam etmesi en büyük arzumuzdur.

V. Veteriner Doğum ve Jinekoloji Kongresi’nde kurmuş olduğumuz stant çok yoğun ilgi görmüş ve standa gelen katılımcıların tamamı kongreden dolayı memnuniyetlerini dile getirmişlerdir. Bavet İlaç A.Ş. olarak bu kongrede emeği geçen herkese  en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Kongreler ivme kazanıy​or

2008 yılında gerçekleştirilen III. Veteriner Doğum ve Jinekoloji kongresi ile kongre yapısı yeniden düzenlenerek üniversite, serbest veteriner hekim, çiftlik veteriner hekimleri de kongreye davet edilmek suretiyle kongrelerin daha geniş kapsamlı olması sağlanmıştır. V. Veteriner Doğum ve Jinekoloji Kongresi, bu kapsamda Türkiye’deki veteriner fakültelerinde, doğum ve jinekoloji anabilim dalındaki tüm bilim adamları ile çok sayıda serbest veteriner hekimleri birleştiren büyük bir kongre olmuştur.

İki gün süren kongrede 4 adet çağrılı organizasyonlarda kendilerini yenileme fırsatı bulmakta ve yerli ya da yabancı akademisyenlerimizin sunumlarıyla gelen bilim adamları ile serbest veteriner hekimler arasında sıcak ilişkiler ve diyaloglar oluşmuş ve serbest veteriner hekimlerimiz bazı hastalıkların değerlendirilmesinde, yöntemlerinin ne olması gerektiğini sormak suretiyle, hastalıklar karşısında yapılacak tedavi yöntemlerini tartışmışlardır.

Yurt içinde yapılan bilimsel çalışmalarda elde edilen teknik verilerin serbest veteriner hekimlerimize ne gibi uygulama fırsatı sağlayabileceği, tedavi yöntemi ve protokolünde izlenecek yollar ne olmalı ve nasıl bir sonuç elde edilebilir soru ve cevapları ile geçmiş olup, her alanda katılımcıların mutlu olacağı bir kongre olmuştur.

Gelecek yıllarda yapılacak kongrelerde de akademisyenlerle birlikte saha çalışanları ve serbest veteriner hekimlerin daha fazla katılımı ile bu tür kongreler çok daha fazla ivme kazanabilir.

Bavet ilaç A. Ş. olarak böyle donanımlı bir kongreye platin sponsor olmaktan mutluluk duymaktayız. Firmamızın açtığı stant büyük bir ilgi görmüş olup, büyükbaş hayvanlara yönelik ilaçlarımız, pet ilaçlarımız, at ilaçlarımız, çiftlik hayvanları beslenme ürünlerimiz, toksin bağlayıcı olan Calibrin Z ve Calibrin  A veteriner hekimlerimize tekrar tanıtılma olanağı bulmuş ve bu konuda onların görüşleri alınmıştır. Bu organizasyon da emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.